1.674 zł za cztery lata pracy

Dnia 30 maja 2010 roku minęły cztery lata od uruchomienia www.wojcieszyce.info. Fetę z przemówieniami, gratulacjami, orkiestrami dętymi, koszami kwiatów i kartonami Jacka Danielsa, zorganizujemy sobie za rok, przy okazji jubileuszu pięciolecia. Jeśli go nie przegapimy, rzecz jasna...

Dlaczego w takim razie wspominam o nieokrągłej rocznicy? Niedawno trafiłem na program wyliczający wartość stron i domen internetowych. Wrzuciłem do niego link do naszej witryny i wyszło, że moja czteroletnia praca jest warta zaledwie 1.674 zł. Nie da się ukryć, że nietęgo...

Pewnym, choć dość słabym pocieszeniem może być fakt, że strona Gminy Kłodawa została wyceniona jeszcze niżej, bo na 1.509 zł, a Powiatu Gorzowskiego tylko na 716 zł. O wiele więcej, bo 23.277 zł jest warta strona samorządu Województwa Lubuskiego. Za ile można sobie ewentualnie kupić oficjalną stronę Miasta Gorzowa program nie potrafi ustalić, bo dla niego jej domena (adres) nie istnieje na podstawie systemu DNS.

www.chwaszczyno.pl, z którą przegraliśmy ubiegłoroczną rywalizację o tytuł najlepszej strony wiejskiej, wyprzedziła nas i w tym rankingu o 264 zł.

Tych wyliczeń nie można, rzecz jasna, brać śmiertelnie poważnie miedzy innymi dlatego, że nie są jasne (przynajmniej dla mnie) kryteria oceny. Rozumiem, o co chodzi, kiedy mowa o liczbie unikalnych użytkowników odwiedzających stronę w ciągu dnia oraz o page rank, ale nie potrafię dociec, co to za wartość użytkownicy internetu i dlaczego dla naszej strony wynosi ona 0,26/1 mln, a także o jakie linki przychodzące chodzi. Dzięki narzędziom dla webmasterów Google wiem, że do naszej strony prowadzi 1.181 odnośników, a tymczasem program nie wykazuje ani jednego.

Ale to w końcu to nie takie ważne, bo przecież nie robię tej strony dla zysku i jak by się kto pytał, nie jest ona na sprzedaż.

  • 0101
  • 0202
  • 0303
  • 0404
  • 0505
  • 0606

Simple Image Gallery Extended

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework