Start blogu Admina

Na początek poszło całkiem nieźle, bo w dwa tygodnie od uruchomienia witryna wojcieszyce.info była prawie gotowa, a w pierwszym miesiącu odwiedziło ją sporo ponad tysiąc gości. Pozostaje jeszcze dorobić stronkę o kole PZW i właściwie mógłbym spocząć na laurach. Tak uczyniło wielu twórców stron internetowych i skutek był taki, że one szybko zamarły. Ich warstwa prezentacyjna się zdezaktualizowała, straszą „nowościami” sprzed kilku lat i właściwie nie ma po co na nie zaglądać.

Gdyby coś takiego miało spotkać witrynę wojcieszycką, szkoda byłoby czasu i energii zużytej na jej tworzenie. Nie chciał bym też zawieść ludzi, których tu zaprosiłem osobiście lub korzystając z funkcji prywatnych wiadomości portalu Nasza Klasa, a także tych, co w przytłaczającej większości odpowiedzieli w ankiecie, że Wojcieszycom potrzebna jest witryna internetowa.

Są dwa gównie sposoby zapewnienia żywotności każdej strony internetowej: jej stałe aktualizowanie oraz nawiązanie i utrzymanie dialogu z gośćmi. Cała sztuka sprowadza się do tego, żeby - skoro raz na stronkę trafili - chcieli do niej wracać. A będą chcieli tylko wówczas, kiedy będzie po co...

Wojcieszyce są dużą wsią i sporo w nich się dzieje, ale nie tyle, żeby codziennie, a nawet co tydzień było o czym pisać. Pozostaje więc dialog, a z nim – prawdę mówiąc - nietęgo. Nikt jeszcze nie skorzystał z możliwości skomentowania publikacji, na forum są zaledwie dwa posty, w tym jeden mój.

Wygląda więc na to, że trzeba spróbować jeszcze jednego sposobu i choć nie bardzo mi się chce, muszę zacząć prowadzić blog. Zamierzam pisać w nim przede wszystkim o sprawach tej konkretnej strony internetowej, ale nie wykluczam, że będę zabierał głos również w sprawach wsi, a także na tematy ogólne. Nie będę unikał tzw. trudnych tematów i wypowiedzi kontrowersyjnych, nie tylko dlatego, że z natury jestem dość szczerym człowiekiem, ale i w cichej nadziei, że w ten sposób sprowokuję gości do wyrażenia swoich opinii.

No to zapraszam do komentowania :)

PS. Wprowadzenie do pierwszego odcinka bloga zamieszczam na stronie startowej, ale na ogół nie będę tego robił z następnymi. Jeśli ciekawi Was, co mam do powiedzenia, zaglądajcie tutaj korzystając z odnośnika Blog w górnym menu.

fotowoltanika
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework