Będzie Fundusz Sołecki

Podczas dzisiejszej sesji Rada Gminy Kłodawa podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie Gminy Kłodawa w 2020 roku środków stanowiących Fundusz Sołecki. Oznacza to, że od przyszłego roku nasze sołectwo uzyska grubo ponad pięć razy więcej środków z budżetu gminy.

A konkretnie: zamiast 7,5 tys. zł, prawie 44 tys. złotych!

Warunkiem ich otrzymania będzie uchwalenie przez zebranie wiejskie do końca września br. wniosków, w których określimy planowane przedsięwzięcia, ich szacunkowy koszt i odpowiednio je uzasadnimy. W przypadku Wojcieszyc nie powinno być z tym kłopotów, jako że od szeregu lat planowanie wydatków odbywało się u nas w porządny sposób. Sołectwa, które tego nie robiły, będą musiały dopiero się tej sztuki nauczyć, ale to ich problem.

Jest sporo czasu, żeby zastanowić się, na co konkretnie przeznaczymy pieniądze z funduszu sołeckiego. To, że będzie ich znacznie więcej, nie oznacza, że mamy je beztrosko roztrwonić (czyli przejeść, jak to się mówi w żargonie samorządowców). Jestem przekonany, że nowa sołtys i rada sołecka będą równie gospodarni, jak poprzednie i wykorzystają zwiększone możliwości finansowe z korzyścią dla społeczności naszej wsi.

 

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework