Rozbudowa kanalizacji

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie Wlkp. przedstawili informacje o planach dotyczących III etapu rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Gminie Kłodawa.

Jak wszystko dobrze pójdzie, do końca bieżącego roku powinna zostać podpisana umowa o dofinansowaniu, w marcu 2012 rozstrzygnięty przetarg, a w lipcu rozpocząć się roboty budowlane. Zakończenie całej inwestycji musi nastąpić do czerwca 2014r.

Nie wiemy jeszcze, jakie terminy będą obowiązywały w Wojcieszycach, gdyż to zależy od planów układanych przez wykonawcę. Wiemy za to, gdzie zostaną zbudowane kolektory kanalizacyjne.

  • kanalizacjakanalizacja
Lp. Nazwa ulicy Nr działki
(dotyczy pasa drogowego, a nie przyległych zabudowań)
1 Jeziorna 97
2 Kasztanowa 122
3 Parkowa 192 (część), 209
4 Polna 186
5 Sportowa 205/5, 205/19
6 Strzelecka 61, 121
7 Wspólna 122, 125

W stosunku do pierwotnych planów nastąpiła, podobnie jak w innych miejscowościach, rezygnacja z inwestycji na terenach, które są jeszcze niezamieszkałe lub słabo zaludnione. W przypadku Wojcieszyc dotyczy to działek budowlanych za stadionem, przy fragmencie ul. Parkowej oraz drodze, która jeszcze fizycznie nie istnieje, ale ma już nazwę: ul. Kręta. Nie będą również zbrojone tereny tzw. Osiedla Południowego (koło salonu Toyoty), ale to wiedzieliśmy już wcześniej.

Mapa, którą dysponujemy, jest niestety niezbyt czytelna, ale pozwala z grubsza zorientować się, co nas czeka. Aby ją powiększyć do pełnych rozmiarów, należy kliknąć miniaturkę lub "wyskakujący" obrazek. Odcinki kanalizacji, które „wypadły”, zaznaczono grubą, czerwoną linią, natomiast cienką żółtą te, które pozostały.

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework