Nowa wojcieszycka strona

Gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez pp. Krystkiewiczów ma nową stronę internetową. Działa ona w naszej "firmowej" domenie pod adresem www.agroturystyka.wojcieszyce.info. Pewnie trzeba będzie nad nią jeszcze trochę popracować, ale już teraz można ją bez wstydu pokazywać.

To nie jedyna ciekawa wiadomość dotycząca tego, co dzieje się przy ul. Wspólnej 36. Przez kilka ostatnich lat p. Ernest Krystkiewicz nie tylko pracowicie remontował budynki, ale stawiał nowe, murowane i drewniane konstrukcje imitujące elementy średniowiecznego zamku. W ten sposób powstała okrągła baszta, krużganki, atrapa bramy w kamiennym murze, empora, "sala rycerska" itd. Ale to jeszcze nie koniec, bo pojawiły się i dyby, a we wnętrzu repliki m.in. średniowiecznej broni, chorągwi i strojów.

Te prace mają posłużyć nie tylko uatrakcyjnieniu pobytu gościom, ale i rozwinięciu nowej działalności, mianowicie edukacji historycznej. Gospodarze niedawno skierowali do szkół zaproszenie na pokazy średniowiecznych ubiorów, pracy w glinie, tkania materiałów, pisania rylcem na tabliczkach z woskiem i gęsim piórem na papierze czerpanym, lakowania dokumentów, nauki fechtunku i pokazy walk, nauka tańca, pisanie poematów, tworzenia witraży.

Z pewnością jest to oferta bardzo ciekawa i wartościowa, zatem trzeba mieć nadzieję, że znajdzie się wielu chętnych do skorzystania z niej. Żeby się o tym przekonać, sami zerknijcie stronę internetową gospodarstwa, bo tych kilka zdjęć poniżej daje zaledwie przedsmak nagromadzonych atrakcji.

  • 0101
  • 0202
  • 0303
  • 0404
  • 0505
  • 0606

Simple Image Gallery Extended

fotowoltanika
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework