Kolejne zebranie w sprawie autobusów

10 stycznia 2011 odbyło się zebranie wiejskie, poświęcone wykonaniu ustaleń z lata i jesieni ubiegłego roku, dotyczących zmiany przewoźnika obsługującego linie autobusową Wojcieszyce - Gorzów. Poza licznie przybyłymi mieszkańcami Wojcieszyc wzięła w nim udział Wójt Gminy Kłodawa, p. Anna Mołodciak oraz kierownik Referatu Drogownictwa Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Promocji Urzędu Gminy, p. Andrzej Kwiatkowski.

Najogólniej przebieg zebrania można streścić następująco: mieszkańcy starali się dowiedzieć, dlaczego władze gminy jeszcze nie zrealizowały ustaleń przyjętych na zebraniach 30.08 oraz 1.10.2010 (czyli nie wypowiedziały umowy PKS i nie podpisały jej z MZK), zaś przedstawiciele władz twierdzili, że one niczego oficjalnie nie deklarowały. Choć w pewnym momencie p. Moodciak zmuszona była przyznać, że na zebraniu Klubu Seniora stwierdziła, że od Nowego Roku powinny ruszyć czerwone autobusy...

Pani Wójt kilkakrotnie deklarowała, że jednakowo traktuje mieszkańców wszystkich miejscowości i że pragnie spełnić życzenia mieszkańców Wojcieszyc odnośnie zmiany przewoźnika, ale że wymaga to rozwiązania problemu skomunikowania z Gorzowem Łośna, Santoczna i Rybakowa. W odpowiedzi przedstawiciele mieszkańców stwierdzali, że nie godzą się na to, żeby być czyimiś zakładnikami i że problemy komunikacyjne małych, połozonych wśród lasów miejscowości równie dobrze mozna traktować w powiązaniu z Kłodawą i Chwalęcicami....

Jednym słowem wróciliśmy do punktu wyjścia, a wobec tego, że przez parę miesięcy władze gminy jak gdyby zapomniały o tamtym problemie, padło stwierdzenie, że Wojcieszyce zostały poczęstowane kiełbasą wyborczą.

{vsig}autob{/vsig}

Pocieszające jest to, że Pani Wójt kilkakrotnie wyrażała gotowość ponoszenia przez gminę zwiększonych dopłat w razie zmiany przewoźnika oraz wypowiedzenia wszystkich dotychczasowych umów i ogłoszenia przetargu na obsługę komunikacyjną całej gminy. Na razie na stronie internetowej Gminy Kłodawa ukazało się ogłoszenie o poszukiwaniu firm świadczących usługi przewozów, które byłyby zainteresowane wykonywaniem przewozów pasażerskich na trasie Gorzów Wlkp.- Zdroisko- Santoczno- Rybakowo- Łośno- Gorzów Wlkp. Czegoś więcej powinniśmy dowiedzieć się na zebraniu wiejskim poświęconym wyborowi Sołtysa i Rady Sołeckiej, którego termin został wyznaczony na 17.02.2011.

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework