Władze odrzucają uwagi mieszkańców

Z RMG 95,6 FM dowiedzieliśmy się (bo niestety wojcieszyccy radni jakoś zapomnieli poinformować o tym redakcję witryny), że Rada Gminy Kłodawa na dzisiejszej sesji odrzuciła wszystkie uwagi mieszkańców do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że został zrobiony kolejny krok w kierunku budowy lotniska w rejonie Wojcieszyc i Różanek pomimo tego, że - jak twierdzi RMG 95,6 FM i co wynika z naszej ankiety - większość mieszkańców gminy nie chce lotniska i latających nad ich domami samolotów.

Decyzją Rady są usatysfakcjonowani jej przewodniczący, p. Andrzej Legan oraz Wójt, p. Anna Mołodciak.

Przewodniczący komitetu protestacyjnego, p. Kazimierz Sokołowski, zapowiedział zaskarżenie uchwały Rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz przeprowadzenie gminnego referendum z pytaniem Czy jesteś za wybudowaniem lotniska w Gminie Kłodawa?

Uzupełnienie

W Gazecie Lubuskiej z 29 lipca 2010 ukazała się publikacja pt. Kłodawscy radni za lotniskiem, w której zostały przytoczone wypowiedzi m.in. radnych Jana Kubery oraz Justyny Kowalskiej. Pierwszy z nich powiedział: Przecież ktoś będzie musiał tego lotniska pilnować, kosić je, a poza tym tam mogłoby powstać kółko modelarskie, natomiast druga stwierdziła, że po prostu jest za lotniskiem i już. Te argumenty rzeczywiście zwalają z nóg ;)

Poprzedniego dnia (czyli 28.07.2010) na łamach GL wypowiedział się Marian Goral, właściciel sklepu "U dziadka" w Wojcieszycach, który od dawna optował za budowa lotniska i zbierał w tej sprawie podpisy mieszkańców. Jakie widzi plusy planowanego lądowiska? - Wiele, choć nie wszystkie są oczywiste i szybkie - zaznacza. Wskazuje mimo wszystko na większe bezpieczeństwo (- Zimą Wojcieszyce były przez tydzień odcięte od świata przez śniegi, gdyby coś komuś się stało, samolotem można by go przetransportować - tłumaczy). Tym bardziej, że kawałek od planowanego lotniska - na rogatkach Gorzowa - będzie siedziba jednostki straży pożarnej. Taka inwestycja to także miliony wydane na infrastrukturę: drogi, sieci, pewnie tez komunikację, z której każdy będzie mógł skorzystać. Liczy też na rozwój usług i nowe miejsca pracy.

wynajem świetlicy 1
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework