Mamy sobie wstawić sami

Wspólne zebranie rady Sołeckiej oraz zarządów Klubu Seniora i stowarzyszenia Wojcieszyce XXI było poświęcone przygotowaniom do uruchomienia świetlicy wiejskiej po remoncie wnętrz. Odbyło się ono w godzinach wieczornych z udziałem Wójt Gminy p. Anny Mołodciak.

Najwięcej czasu zajęła dyskusja na temat brakujących drzwi pomiędzy pomieszczeniami, co zdaniem przedstawicieli wiejskiej społeczności ograniczy funkcjonalność obiektu. Pani Wójt nie widziała w tym większego problemu i twardo odmówiła sfinansowania wstawienia drzwi ze środków Gminy, natomiast podtrzymała deklaracje dotyczące kontynuowania remontu w roku przyszłym i wykonania w jego ramach nowej elewacji oraz naprawy dachu.

Ustalono właściwie niewiele. Odbiór techniczny budynku po remoncie ma nastąpić na przełomie pierwszej i drugiej dekady listopada. Władze gminy zrezygnowały z pomysłu wstawienia przepierzenia w otwór drzwiowy pomiędzy hallem o jedną z sal. GOK przekaże trzy szafy na zabawki i inne sprzęty używane podczas zajęć świetlicy dziecięcej. O resztę wyposażenia mamy martwic się sami.

W relacji do całości kosztów remontu, wstawienie dwóch drzwi wydaje się drobną sprawą. Choć gmina Kłodawa jest obecnie w trudnej sytuacji finansowej, trudno uwierzyć, żeby nie udało się wygospodarować kilku tysięcy złotych na ten cel. Oczywiście gdyby była dobra wola... Zamiast niej mieliśmy wczoraj kolejne słowne przepychanki, z których nic dobrego nie wynika i nie przynoszą nikomu pożytku.
Podczas dyskusji padły również apele do Pani Wójt, by uznała potrzebę konsultowania decyzji dotyczących społeczności Wojcieszyc z jej ustawowymi i faktycznymi przedstawicielami, robienia nie tylko czegoś dla ludzi, ale i z ludźmi. Czy zostały one właściwie odebrane i zrozumiane? Pewności nie ma, ale zawsze pozostaje nadzieja.

x x x

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy wojcieszycki radny Henryk Brzana został wybrany członkiem Komisji Rewizyjnej.

wynajem świetlicy 1
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework