Wraca kronika

Po tym, jak na początku roku 2019 nowowybrana sołtys i rada sołecka powzięli zamiar utworzenia własnej strony, a ściślej fanpage na FaceBook, powstał problem, co ze "starą" stroną, czyli tą, na której się znajdujemy. Żeby była jasność: nie było żadnego konfliktu, chodziło wyłącznie o to, żeby uniknąć podwójnej roboty, dublowania bieżących informacji, a także relacji z życia sołectwa. Zdecydowałem więc, że nie będę zamieszczać ich na wojcieszyce.info.

Strona pozostała na swoim miejscu w necie i myślę, że mimo wszystko był z niej jakiś pożytek. Ale skądinąd wiadomo, że strony nie aktualizowane po krótkim czasie zaczyna ogarniać martwica. Coraz mniej ludzi na nie zagląda, bo i po co.

Dlatego coraz częściej zacząłem zastanawiać się, czy postąpiłem słusznie. Profil Sołectwo Wojcieszyce działa z pożytkiem dla mieszkańców, jednak z przyczyn, nazwijmy to technologicznych, nie mógł całkowicie wypełnić powstałej luki. Ja nie mam gdzie dzielić się informacjami o ważnych sprawach dziejących się w Radzie Gminy, bo nie chcę tego robić na prywatnym profilu.

Dlatego zdecydowałem: wraca kronika wydarzeń. Zacznę od dobrej wiadomości z dzisiaj, czyli od ożywienia naszego ośrodka zdrowia.

Strona utrzyma charakter autorski. Prowadzę ją własnym sumptem, piszę wyłącznie we własnym imieniu i sam za to odpowiadam. W związku z uruchomieniem własnego profilu na FaceBook przestałem zamieszczać tutaj swój pamiętnik. To samo zrobiła Renia, dlatego dział Blogi przybrał charakter archiwalny i tak już zostanie. Zachowałem wszystkie pozostałe działy, zawierające informacje o przeszłości wsi i oczywiście galerie ilustracji. Wyłączyłem tylko komentarze, bo i tak mało kto z nich korzystał.

Andrzej Korona

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework