Brak chętnych do Rady Gminy?

W jednej trzeciej okręgów wyborczych do Rady Gminy Kłodawa zgłoszono tylko po jednej liście kandydatów (a w praktyce po jednym kandydacie). W związku z tym Gminna Komisja Wyborcza opublikowała obwieszczenie, w którym wzywa do zgłaszania dodatkowych list kandydatów na radnych w okręgach nr 1, 3, 7, 10 i 12. Jest na to czas do poniedziałku 24 września 2018.

Kodeks Wyborczy stanowi, że jeśli, mimo wydłużenia terminu zgłoszeń, w danym okręgu wyborczym pozostała tylko jedna zarejestrowana lista kandydatów, wyborów w tym okręgu nie przeprowadza się, a mandaty obejmuje zarejestrowany kandydat.  Gdyby tak się stało, radnymi bez wyborów zostałoby pięcioro kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Dla Gminy Kłodawa, który zgłosił swoich pretendentów we wszystkich 15 okręgach:

  1. Wiesław Witczyk z okręgu nr 1 (Kłodawa)
  2. Justyna Kowalska z okręgu nr 3 (Kłodawa)
  3. Wanda Grabowska z okręgu nr 7 (Chwalęcice)
  4. Katarzyna Chmiel-Dera z okręgu nr 10 (Różanki)
  5. Bożena Adamczak z okręgu nr 12 (Różanki)

Tego problemu nie ma w Wojcieszycach, gdzie o dwa mandaty ubiega się pięciu kandydatów. Dwóch z nich reprezentuje komitety partyjne, troje komitety wyborcze wyborców.

W okręgu nr 8, który obejmuje ulice Jeziorną, Kasztanową, Krótką, Leśną, Parkową, Polną, Strzelecką, Wspólną (numery nieparzyste od nr 1 do nr 27 oraz numery parzyste od nr 2 do nr 54), osadę leśną Wojcieszyce oraz leśniczówkę "Dzicz", do Rady Gminy Kłodawa kandydują:

  • Jadwiga Szugzdzinis  (Komitet Wyborczy Wyborców Razem Dla Gminy Kłodawa)
  • Henryk Brzana  (Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Wojcieszyce)
  • Ireneusz Pikuła  (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

W okręgu nr 9, obejmującym ulice Bananową, Daktylową, Figową, Kokosową, Krętą, Mandarynkową, Osiedlową, Palmową, Pomarańczową, Słoneczną, Sportową, Wspólną (numery nieparzyste od nr 29 do końca oraz numery parzyste od nr 56 do końca), kandydują:

  • Andrzej Korona  (Komitet Wyborczy Wyborców Razem Dla Gminy Kłodawa)
  • Tomasz Januchowski  (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

 

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework