Szansa na szybki internet

Rusza projekt „Lubuska Unia Światłowodowa” którego celem jest m.in. doprowadzenie do budynków i lokali mieszkalnych łączy internetowych o dużej przepustowości (100 Mb/s). Projekt jest w znacznej części finansowany ze środków Unii Europejskiej, a uczestniczą w nim samorządy terytorialne, w tym również nasza gmina oraz Orange Polska S.A.

Osoby, które przystąpią do projektu, nie będą ponosić żadnych związanych z tym kosztów. Nie muszą też składać wiążącego prawnie zobowiązania do zawarcia z Orange umowy o dostępie do internetu. Choć zapewne wielu to zrobi, gdyż łącze światłowodowe zapewnia nie tylko komfortowe korzystanie z internetu, w tym pobieranie klipów video, ale i z telewizji po stosunkowo korzystnych cenach.

Aby wejść do programu, tzn uzyskać łącze światłowodowe, należy koniecznie złożyć odpowiednią deklarację.  Druki deklaracji można pobrać i po wypełnianiu pozostawić w:

  • sklepie „U Wiesi” (ul Wspólna)
  • sklepie „U dziadka (ul. Strzelecka
  • przedszkolu (ul. Osiedlowa)

Można je również pobrać w dziale Pliki i po wypełnieniu pozostawić w jednym z w/w punktów, przekazać Sołtysowi lub do Urzędu Gminy.

Warto się pospieszyć bowiem termin składania deklaracji kończy się 15 lutego br.

 

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework