Reaktywacja

  • stara_stronastara_strona

W połowie 2016 roku musiałem wyłączyć stronę ze względu na to, że była oparta na dość archaicznej wersji CMS Joomla, co oznaczało coraz większe ryzyko jej zhackowania i przekształcenia w zombie służącego do rozsyłania spamu.

Liczyłem, że uda się ją szybko zaktualizować, ale okazało się to dość skomplikowane. W końcu doszedłem do wniosku, że zamiast przeprowadzać aktualizację dwukrotnie (najpierw z wersji 1.5 do 2.5, a potem z 2.5 do 3.6, co jest pracochłonne i obarczone sporym ryzykiem), bardziej opłaci się postawić stronę od nowa. Nowe oprogramowanie można zainstalować stosunkowo szybko, ale znacznie więcej czasu i pracy musi zająć odtworzenie zawartości.

Dlaczego aż tyle trwała przerwa? Mówiąc szczerze, zabierałem się do tej pracy jak przysłowiowy pies do jeża. Prowadzę tę stronę do ponad sześciu lat praktycznie sam, jestem więc już zmęczony. Mógłbym dać sobie spokój, bo przecież nikt mi nie każe wykonywać tę pracę, ale z drugiej strony mam poczucie obowiązku wobec wojcieszyckiej społeczności. No więc w końcu zabrałem się do roboty.

Jak widzicie, nowa wersja strony nawiązuje wizualnie do poprzedniej. Bardzo podobna jest zawartość i system nawigacji. Nadal istnieje możliwość komentowania artykułów, ale niestety nie udało się zachować starych komentarzy. Zrezygnowałem z niektórych funkcjonalności, np. z Forum, z którego praktycznie nikt nie korzystał.

Starą zawartość będę odtwarzał sukcesywnie. Nie tylko informacje "encyklopedyczne", ale i bieżące wiadomości, bo dokumentują one kilka lat życia naszej wsi wsi. Proszę więc o cierpliwość, a także o uwagi i propozycje.

  • 0000
  • 0101
  • 0202
  • 0303

Simple Image Gallery Extended

Andrzej Korona
admin

 

Komentarze   

0 #1 Hanna 2017-05-08 11:03
Panie Andrzeju wielkie uznanie za to co Pan robi. Cieszę się, że znowu mogę tu zaglądać, bo choć tu nie mieszkam, darzę wielką sympatią Wojcieszyce i ich mieszkańców. Pozdrawiam.
Cytować
fotowoltanika
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework