Mamy II miejsce w kraju

7 czerwca 2013 odbyła się w Warszawie konferencja „Fundusz sołecki – doświadczenia i perspektywy”, zorganizowana z inicjatywy Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej Senatu RP.

  • konkurs_senatkonkurs_senat

Uczestniczyła w niej sołtys Regina Korona, która odebrała dyplom oraz nagrody za zajęcie przez www.wojcieszyce.info drugiego miejsca w finale ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową.

Do współzawodnictwa w konkursie SOŁECTW@ w sieci zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pod patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji zostało zgłoszonych ogółem ponad 230 stron internetowych.

W pierwszym etapie wyłoniono najlepsze strony w każdym z województw (czyli łącznie 16), w drugim jury wybrało trójkę laureatów na poziomie krajowym, zaś internauci głosując poprzez specjalny formularz na stronie konkursowej, przyznali nagrodę publiczności.

Oto zwycięzcy konkursu:

Aktualizacja

W dziale Pliki zamieściliśmy w formacie pdf Stanowisko jury konkursu Sołectw@ w sieci. Oficjalna informacja o laureatach oraz nagrodach jest tutaj.

Na koniec warto przytoczyć ze strony internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji informacje, że konkurs okazał się też świetnym źródłem informacji o aktywności społeczności wiejskich w internecie. Na podstawie zebranych materiałów powstaną raport oraz model idealnej wiejskiej strony internetowej. Publikacja jest planowana na początek lipca 2013 r. oraz fragmenty wypowiedzi wiceminister Magdaleny Młochowskiej:

- Sołtysi wcielają w życie ideę samorządowej Polski, budują społeczeństwa obywatelskie, a coraz popularniejsze strony internetowe sołectw to sposób na rozwijanie społeczeństwa informacyjnego.
- Dajecie państwo bardzo dobry przykład, który na pewno będzie się rozprzestrzeniał też na inne sołectwa. Mam nadzieję, że wkrótce niemal wszystkie sołectwa będą miały swoją stronę internetową.
– Obejrzałam najlepsze z istniejących już stron i z podziwem przyznaję, że są doskonałym przykładem komunikacji władz sołectwa ze społecznością i źródłem niezwykle ciekawych i ważnych informacji.

  • 0101
  • 0202
  • 0303

Simple Image Gallery Extended

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework