Sobota: recykling i cykliści

Już od kilku lat Wojcieszyce są miejscem startu oraz mety dla uczestników międzynarodowych maratonów rowerowych, organizowanych przez Gorzowski Klub Rowerzystów „Cyklista”. Tegoroczny odbędzie się w terminie 29.06 - 1.07.2012, z tym, że pierwszego dnia (czyli w sobotę) zostaną rozegrane konkurencje, a wieczorem odbędą się występy artystyczne, pogadanki i zabawa, natomiast drugiego dnia (w niedzielę) zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki i nastąpi dekoracja zawodników oraz uroczyste zakończenie zawodów.

Bazą rajdu stanie się plac przy świetlicy (ul. Wspólna 66) wiejskiej oraz przyległy parking. O godzinie 8:30 odbędzie się tu oficjalne otwarcie imprezy, a o 9:00 start pierwszej grupy uczestników. Kolejne 15-to osobowe grupy będą startowały co 4 minuty na jedna z trzech tras o długości 77 km, 154 km lub 231 km. O 12.45 nastąpi start uczestników wyścigu dla VIPów, zaś o 13.00 start pierwszej grupy uczestników "Maratoniku", który zostanie rozegrany poza konkursem na trasie liczącej 30 km.

Na godziny wieczorne zaplanowane jest nieoficjalne ogłoszenie wyników, występy artystyczne oraz pogadanki rowerowe, poprowadzone przez Bogusława Kuczyńskiego, uczestnika wielu wypraw rowerowych, między innymi dookoła Afryki i Rolanda Listnera z Berlina, świetnego kolarza, uczestnika 47 maratonów PP. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ma się również odbyć zabawa taneczna.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Wojcieszyc do udziału w imprezie.

 


 

29 czerwca 2012 mieszkańcy Wojcieszyc będą mogli legalnie i bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, w tym również akumulatorów i baterii. Zgodnie z obowiązującym prawem nie wolno wyrzucać go do śmieci, lecz należy oddać w sklepie, jeśli kupuje się nowy, albo przedsiębiorstwom wyspecjalizowanym w prowadzeniu zbiórki oraz przetwarzaniu.

Przedmioty przekazywane do recyklingu należy pozostawić na parkingu w pobliżu kościoła przy ul. Wspólnej już w piątek, a także w sobotę do godziniy 10:25, skąd o zostaną zabrane przez pracowników firmy "Rlektro-recykling".

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework