Pojawił się nowy przewoźnik

W sobotę 20 sierpnia 2011 pojawiły się w Wojcieszycach ulotki informujące o uruchomieniu nowej linii autobusowej na trasie Różanki - Wojcieszyce - Gorzów Wlkp. - TPV. Ma ona zostać uruchomiona od 1 września br.

Na ulotce podany jest rozkład jazdy, ceny biletów jednorazowych i zwyczajnych oraz informacja, gdzie i kiedy można je kupić. Ale, co wydaje się dość dziwne, nie ma nazwy firmy. W Urzędzie Gminy Kłodawa nie wiedzą, kto tę linię chce uruchomić. Teoretycznie nie muszą, bo koordynowaniem transportu autobusowego w większej, niż jedna jednostce samorządu terytorialnego, zajmuje się Urząd Marszałkowski. Jednak przewoźnicy, którzy chcą korzystać z przystanków autobusowych stanowiących własność gminy, powinni wystąpić o zgodę.

Nie udało nam się dodzwonić na numer telefonu podany w ulotce, ale automatyczna sekretarka wskazała trop, dzięki któremu udało nam się ustalić, ze najprawdopodobniej chodzi o firmę Przewozy Autokarowe, Transport-Spedycja M. Tatarzyńska i R. Marat Sp. jawna posiadającą siedzibę w Gorzowie Wlkp. przy ul. Niemcewicza 41. I właściwie tylko tyle, bo ich strona internetowa www.przewozy.gorzow.pl jest nieaktywna.

  • 0101
  • 0202

Simple Image Gallery Extended

Niektóre kursy nowego przewoźnika zapełnią luki w rozkładzie jazdy MZK, jednak większość z nich prawie pokrywa się godzinami odjazdów i przyjazdów "czerwonych" autobusów. Ceny biletów mają być trochę niższe. Ale z drugiej strony bilety miesięczne MZK są ważne na całą sieć, a nie tylko na jedną linię.
To dobrze, że pojawia się konkurencja, choć wolelibyśmy, żeby to nie była wolnoamerykanka.
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework