Start i dwa finisze

W czwartek 4 sierpnia 2011 rozpoczął się remont budynku dawnej szkoły, w którym znajdzie się świetlica wiejska. Jego wykonawcą jest firma WUBUD Wykończenia i Budowy W. Bartkowiak z Kłodawy, która wygrała przetarg ogłoszony przez Wójta Gminy.

Do końca listopada br. ma zostać wykonany remont i częściowa przebudowa wnętrza budynku, a następnie zakupione podstawowe wyposażenie świetlicy (stoliki i krzesła). Na rok przyszły przewidziany jest remont dachu, odnowienie elewacji oraz dalsze zakupy wyposażenie.

W czwartek 4 sierpnia 2011 nastąpił odbiór techniczny nowego ogrodzenia boiska piłkarskiego oraz budynku klubowego.

Zostało no wykonane z solidnej (na oko) siatki, a jego przebieg jest w zasadzie zgodny z tym, co proponowała Rada Sołecka.

29 lipca 2011r. (piątek) na plaży przy jeziorze w Wojcieszycach zostało otwarte piaszczyste boisko do siatkówki i z tej okazji odbył się Lubuski Letni Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Boisko powstało w tamach projektu "Lubusik - sportowe lubuskie na lato". Kosztowało ponad 12 tys. zł, z czego połowę pokrył Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

Pojawienie się nowego boiska do siatkówki plażowej stanowiło dla wielu wojcieszyczan spore zaskoczenie, gdyż jedno takie już mamy przy dawnej szkole i ani Rada Sołecka, ani uczestnicy zebrań wiejskich nigdy nie wnioskowali o następne. Jednak zgodnie ze starym (i chyba niegłupim) przysłowiem, nie będziemy darowanemu koniowi zaglądać w zęby. Przypomnimy tylko, że od dawna czekają na realizację wnioski dotyczące remontu i doposażenia placu zabaw przy blokach.

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework