"Echo" zaprasza na swoją witryną

Wojcieszycki zespół wokalny "Echo" nieustannie się rozwija. Nie tylko pod względem artystycznym, bo od niedawna ma już swoją własną stronę internetową.

Start Galerie
Font

Google Earth jest wspaniałą aplikacją, dzięki której możemy oglądać zdjęcia satelitarne Ziemi, Marsa i Księżyca oraz rozgwieżdżone niebo, a także uzyskiwać całą masę informacji tekstowych i graficznych oraz fotografii wykonanych z powierzchni.  Program ten współpracuje z Google Maps oraz z nawigacją satelitarną w smartfonach. Jest stale doskonalony, przybywa w nim funkcji i co jakiś czas zdjęcia wymieniane są na dokładniejsze.

Jak prezentują się w nim Wojcieszyce? Trzeba powiedzieć, że do niedawna niezbyt ciekawie, ponieważ nasza wieś i otaczający teren były ukazywane na fotografiach o niskiej (jak na Gogle Earth) rozdzielczości. Wprawdzie można było rozróżnić domy, ale były to plamy o rozmytych krawędziach, natomiast już nie bardzo samochody. Dopiero 10 maja 2010 zostaliśmy sfotografowani dokładniej, co widać na obrazku nr 1 w poniższej galerii.  Obrazek nr 2 przestawia widok z 1 lutego 2012. Zdjęcie jest ostre, ale kolory mało intensywne, a cienie głębokie i mocno wydłużone. No i zupełnie nie ma śniegu!  Na obrazku nr 3 jest fotografia z 18 sierpnia 2012. Niestety, nie jest zbyt ostra, za to kolory są bardzo ładne.

Na obrazkach 4 - 6 są pokazane fragmenty centralnej części wsi, na trzech kolejnych (7 - 9) jej peryferia.  Proszę zwrócić uwagę, że na obrazku 10 z maja 2011 widać jeszcze budynki obór dawnej farmy SHR, natomiast nie ma już ich na obrazku 11 z sierpnia 2012 przedstawiającym ten sam wycinek terenu.

Ostatni, 12 obrazek ukazuje widok znad Gorzowa w kierunku Wojcieszyc uzyskany przy wykorzystaniu funkcji 3D wbudowanej w program.

010203040506070809101112

SIGE by Kubik-Rubik.de

Logowanie