Pogoda dla Wojcieszyc

Z myślą o wojcieszyczanach, których los rozrzucił po świecie, zainstalowaliśmy widżet pokazujący aktualną pogodę w naszej wsi. Klikając znajdujące się pod nim logo Pogodynki, przejdziemy do 16-dniowej prognozy pogody dla Wojcieszyc.

Start Galerie
Font

Google Earth jest wspaniałą aplikacją, dzięki której możemy oglądać zdjęcia satelitarne Ziemi, Marsa i Księżyca oraz rozgwieżdżone niebo, a także uzyskiwać całą masę informacji tekstowych i graficznych oraz fotografii wykonanych z powierzchni.  Program ten współpracuje z Google Maps oraz z nawigacją satelitarną w smartfonach. Jest stale doskonalony, przybywa w nim funkcji i co jakiś czas zdjęcia wymieniane są na dokładniejsze.

Jak prezentują się w nim Wojcieszyce? Trzeba powiedzieć, że do niedawna niezbyt ciekawie, ponieważ nasza wieś i otaczający teren były ukazywane na fotografiach o niskiej (jak na Gogle Earth) rozdzielczości. Wprawdzie można było rozróżnić domy, ale były to plamy o rozmytych krawędziach, natomiast już nie bardzo samochody. Dopiero 10 maja 2010 zostaliśmy sfotografowani dokładniej, co widać na obrazku nr 1 w poniższej galerii.  Obrazek nr 2 przestawia widok z 1 lutego 2012. Zdjęcie jest ostre, ale kolory mało intensywne, a cienie głębokie i mocno wydłużone. No i zupełnie nie ma śniegu!  Na obrazku nr 3 jest fotografia z 18 sierpnia 2012. Niestety, nie jest zbyt ostra, za to kolory są bardzo ładne.

Na obrazkach 4 - 6 są pokazane fragmenty centralnej części wsi, na trzech kolejnych (7 - 9) jej peryferia.  Proszę zwrócić uwagę, że na obrazku 10 z maja 2011 widać jeszcze budynki obór dawnej farmy SHR, natomiast nie ma już ich na obrazku 11 z sierpnia 2012 przedstawiającym ten sam wycinek terenu.

Ostatni, 12 obrazek ukazuje widok znad Gorzowa w kierunku Wojcieszyc uzyskany przy wykorzystaniu funkcji 3D wbudowanej w program.

010203040506070809101112

SIGE by Kubik-Rubik.de

Logowanie